Prawo jazdy … c.d.

Jakiś czas temu zaliczyłam wizytę lekarską na prawo jazdy kat A (całe szczęście bezterminowo) i wyrobiłam sobie w Starostwie Powiatowym PKK.

Cóż to takiego PKK? …. osoby, które zdawały egzamin na prawko w ciągu ostatnich 5 lat doskonale wiedzą, ale reszta niekoniecznie (też o takim obowiązku dowiedziałam się dopiero jak mój syn poszedł w zeszłym roku na kurs kat B).                                                   Każdemu kandydatowi na kierowcę zostaje nadany indywidualny numer PKK (Profil Kandydata na Kierowcę), który jest „zestawem danych i informacji identyfikujących i opisujących osobę ubiegającą się o wydanie dokumentu stwierdzającego uprawnienia do kierowania pojazdami”. Bez tego nie można zapisać się nawet do szkoły jazdy ani podejść do egzaminów.

Po nadaniu numeru zapisałam się na egzamin teoretyczny: 25.05.2018 godz 9.00…., czyli dzisiaj i ….. ZDAŁAM …     (wynik 74/74)                                                                                 Wiem, że to ten łatwiejszy etap, w sumie byłam dobrze przygotowana, ale rano i tak się denerwowałam, a teraz … bardzo się cieszę …

Teraz kurs praktyczny i egzamin… , ale moja upragniona kat A jest coraz bliżej …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *