23.04.2022

Piękna pogoda, słoneczko i temperatura 17-19 stopni… świetny początek kolejnego sezonu. Wcześniej inne wyjazdy (nie motocyklowe) nie pozwoliły nam na wstrzelenie się w „okienko pogodowe”, a dzisiejszy dzień okazał się wręcz idealny.

Najpierw jednak musieliśmy pojechać na stację diagnostyczną, bo okazało się, że Krzysiowi trochę się przegląd techniczny skończył ?, trzeba było chwilkę poczekać, ale oprócz nas na przegląd czekało jeszcze dwóch innych motocyklistów ze swoimi maszynami, w miłym towarzystwie czas szybko minął i mogliśmy ruszyć na pierwszą w tym sezonie wycieczkę.

Rzym, Wenecja, Paryż… okazało się, że wcale nie musimy daleko jechać żeby tam dotrzeć, a na dodatek można odwiedzić wszystkie te miejscowości w ciągu jednego dnia… ba, w sumie gdyby się spiąć to nawet w ciągu jednej godziny?. Rzym – wieś w Polsce w województwie kujawsko-pomorskim, położona w powiecie żnińskim, w gminie Rogowo. Ciekawa tu jest tylko nazwa. Wenecja – to wieś leżąca przy drodze Żnin – Gąsawa, 10 km na południe od Żnina. Może być znana niektórym z powodu Żnińskiej Kolei Wąskotorowej, która łączy Żnin z Gąsawą przejeżdżając przez Wenecję właśnie i Biskupin. Największą atrakcją jest tutaj Muzeum Kolei Wąskotorowej oraz ruiny ceglasto – kamiennego zamku wzniesionego ok. 1390 r. Paryż – to wieś leżąca również niedaleko Żnina i podobnie jak Rzym poza nazwą nie ma tam nic ciekawego.

To musiał być udany dzień i taki też był… mam nadzieję, że to piękny początek kolejnych wyjazdów mojego PIĄTEGO już sezonu na motocyklu…

LwG