23.04.2022

Piękna pogoda, słoneczko i temperatura 17-19 stopni… świetny początek kolejnego sezonu. Wcześniej inne wyjazdy (nie motocyklowe) nie pozwoliły nam na wstrzelenie się w „okienko pogodowe”, a dzisiejszy dzień okazał się wręcz idealny.

Najpierw jednak musieliśmy pojechać na stację diagnostyczną, bo okazało się, że Krzysiowi trochę się przegląd techniczny skończył 😅, trzeba było chwilkę poczekać, ale oprócz nas na przegląd czekało jeszcze dwóch innych motocyklistów ze swoimi maszynami, w miłym towarzystwie czas szybko minął i mogliśmy ruszyć na pierwszą w tym sezonie wycieczkę.

Rzym, Wenecja, Paryż… okazało się, że wcale nie musimy daleko jechać żeby tam dotrzeć, a na dodatek można odwiedzić wszystkie te miejscowości w ciągu jednego dnia… ba, w sumie gdyby się spiąć to nawet w ciągu jednej godziny😉. Rzym – wieś w Polsce w województwie kujawsko-pomorskim, położona w powiecie żnińskim, w gminie Rogowo. Ciekawa tu jest tylko nazwa. Wenecja – to wieś leżąca przy drodze Żnin – Gąsawa, 10 km na południe od Żnina. Może być znana niektórym z powodu Żnińskiej Kolei Wąskotorowej, która łączy Żnin z Gąsawą przejeżdżając przez Wenecję właśnie i Biskupin. Największą atrakcją jest tutaj Muzeum Kolei Wąskotorowej oraz ruiny ceglasto – kamiennego zamku wzniesionego ok. 1390 r. Paryż – to wieś leżąca również niedaleko Żnina i podobnie jak Rzym poza nazwą nie ma tam nic ciekawego.

To musiał być udany dzień i taki też był… mam nadzieję, że to piękny początek kolejnych wyjazdów mojego PIĄTEGO już sezonu na motocyklu…

LwG