23.03.2019

Wyjazd ok 12.00, więc cel nie mógł być zbyt odległy … Wolsztyn.

Już w ubiegłym roku miałam w planach odwiedzić parowozownię w Wolsztynie, ale jakoś się nie złożyło … dzisiaj się udało.
Parowozownia Wolsztyn – zabytkowa parowozownia zlokalizowana w Wolsztynie w województwie wielkopolskim. Jest ostatnim obiektem w Europie, gdzie parowozy wykorzystuje się do prowadzenia regularnych przewozów pasażerskich.

4 maja 2019 odbędzie się tam XXVI Parada Parowozów, która organizowana jest od 1991r i jest jednym z najważniejszych wydarzeń kolejowych w Polsce i Europie. Każdego roku przyciąga kilkadziesiąt tysięcy turystów i miłośników kolejnictwa, sam Wolsztyn zaś staje się światową stolicą pary. Oczywiście są też inne wydarzenia, które można śledzić na stronie: https://www.parowozowniawolsztyn.pl/ W czasie naszego pobytu nie było żadnych szczególnych wydarzeń czy pokazów, ale jest tam stała wystawa starych parowozów, które można obejrzeć, a nawet wejść do środka…

Oczywiście zgłodnieliśmy i jak zawsze zaczęliśmy szukać jakiegoś miejsca żeby się posilić i padło na burgery … w sumie nawet nie miałam zamiaru o tym pisać, ale były tak dobre, że jednak … jak będziecie w Wolsztynie koniecznie musicie odwiedzić to miejsce (mają także wege) Perfect Burger, ul. Wschowska 20

Jak na pierwszy „konkretniejszy” wyjazd w tym sezonie było super. Dopisała pogoda i towarzystwo… czegóż nam więcej trzeba w wolną sobotę? Potem można jeszcze wieczorem poimprezować …, bo przecież jest jeszcze niedziela.

Nie mogę nie wspomnieć, że po drodze mijaliśmy mnóstwo motocyklistów … Lwg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *